Pielgrzymka Maturzystów

Dodano: 30 października 2017   przez admin

11 października 2017r. o godzinie 22 rozpoczęła się nasza pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę. Po nocy w dość ekstremalnych warunkach (sen w autokarze), o 7 rano przywitał nas budzący się do życia Kraków.

Pierwszy widok po wyjściu z autokaru to Królewski  Wawel z Bazyliszkiem na czele J. Kraków zachwycił nas swoim pięknem – cała starówka była skąpana w słońcu, sukiennice, kościół Mariacki, klimatyczne uliczki… Na każdym kroku dotykaliśmy historii naszego kraju.

Kolejnym miejscem robiącym ogromne wrażenie była Kopalnia Soli „Wieliczka”. Wędrówka szlakami po zjawiskowo pięknych solnych podziemiach była okazja, żeby poznać unikalne pejzaże niezwykłych komór, odkryć tradycję i historię wielickiej Kopalni. Późnym popołudniem dotarliśmy do Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie Brat Albert w bardzo ciekawy sposób przedstawił nam historię tego miejsca. Na nocleg zajechaliśmy do Wadowic. Następnego dnia zwiedziliśmy Bazylikę i rodzinny dom Jana Pawła II. Ostatnim a zarazem centralnym  punktem naszego pielgrzymowania była Jasna Góra. Tam spotkaliśmy się z maturzystami z całej diecezji. Był Apel, Droga Krzyżowa na wałach jasnogórskich, czuwanie i Msza Święta, czas na „zatrzymanie się w swoim życiu” i refleksję. Każdy mógł znaleźć najbardziej odpowiadającą mu formę modlitwy by swoje życie zawierzyć Bogu. Cała wyprawa była bardzo intensywna ale zdecydowanie warto było pojechać.

Możliwość komentowania została wyłączona.