Olimpiada Przedsiębiorczości

Dodano: 20 października 2015   przez olek

Kochani ekonomiści i ekonomistki!

Pod hasłem „Nowe przewagi konkurencyjne – technologia, informacja, społeczność” ruszyła Olimpiada Przedsiębiorczości. W zawodach zdobyć można indeksy SGH i Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu. 

Do udziału zaproszona jest młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych kończących się maturą. Zapisy potrwają do 31 października br. 

Olimpiada Przedsiębiorczości to ogólnopolski, trzyetapowy konkurs dla uczniów szkół, w których nauka kończy się maturą. Celem projektu jest promocja przedsiębiorczości i wiedzy o gospodarce wśród młodzieży. Program zawodów obejmuje zagadnienia z zakresu ekonomii, zarządzania, psychologii i praktyki biznesowej. Uczniowie będą mogli wykazać się umiejętnościami i wiedzą w testach, prezentacjach, pracach grupowych oraz pisaniu eseju. Do poprzedniej edycji zgłosiło się ponad 20 tys. uczniów z przeszło 1100 szkół z całej Polski. Eliminacje szkolne odbędą się już w grudniu br., zawody okręgowe w marcu, a finał w kwietniu 2016 r. 
Współorganizujące Olimpiadę uczelnie ekonomiczne – Szkoła Główna Handlowa w Warszawie oraz Uniwersytety Ekonomiczne w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu, przewidziały znaczne ułatwienia w procesie kwalifikacyjnym na studia dla finalistów i laureatów. Najlepsi zawodnicy otrzymają ponadto atrakcyjne nagrody rzeczowe. Wszyscy zakwalifikowani do etapu okręgowego będą uprawnieni do udziału w kursie e-learningowym nt. rozwijania działalności biznesowej, otrzymają publikacje od Wydawnictwa Difin oraz zaproszenie na egzamin na Certyfikat YoungMBA. 
Uhonorowani zostaną także nauczyciele i szkoły. Opiekunom laureatów przypadną równie cenne nagrody rzeczowe jak ich podopiecznym. Szkoły zwycięzców zostaną wyróżnione zestawami publikacji przygotowujących do kolejnej edycji zawodów. 
Program Olimpiady, regulamin i formularz rejestracyjny znajdują się na stronie:www.olimpiada.edu.pl

Na podstawie artykułu z „Cogito” przygotowała biblioteka szkolna. A dwutygodnik „Cogito” i wiele innych gazet –nawet tych po niemiecku- czeka na Was drodzy uczniowie w…. bibliotece. Pozdrawiamy i zapraszamy.

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.