Finał Wojewódzkiego Warmińsko – Mazurskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego 2014

Dodano: 5 czerwca 2014   przez olek

28 kwietnia 2014 r. drużyna Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych im. KEN w Giżycku w składzie: Mirosław Bułat, Artur Kisner, Patryk Ostrowski zajęła I miejsce w Powiatowym Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym 2014 r.  Opiekunem drużyny był nauczyciel szkoły – Wojciech Jankowski. Najważniejszą nagrodą eliminacji było prawo startu zwycięskiej drużyny w finale wojewódzkim Turnieju.

Niespełna miesiąc później, 23 maja 2014 r. drużyna z „Elektryka” w pierwotnym składzie udała się do Bartoszyc na finał Wojewódzkiego Warmińsko-Mazurskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego 2014. W bartoszyckim zmaganiach udział wzięło 19 drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych województwa. Uczestnicy rywalizacji musieli wziąć udział w 6 konkurencjach:

1. test z przepisów ruchu drogowego
  2. test z historii polskiej motoryzacji
  3. obsługa codzienna motoroweru
  4. sprawdzian z udzielania pierwszej pomocy
  5. jazda sprawnościowa motorowerem
  6. jazda sprawnościowa samochodem z „talerzem stewarta”.

W rywalizacji pomiędzy uczestnikami nie pomagał tropikalny upał jaki panował w dniu zawodów. Nie przeszkodziło to jednak w osiąganiu wysokim wyników. Końcowa różnica w punktacji czołowych drużyn  była znikoma. Ostatecznie  „team” „Elektryka” zajął III miejsce w województwie. Znalazł się tuż za drużyną z Pisza i Pasłęka. Wielogodzinny trud przygotowań nie został zmarnowany. Zawody zakończyły się udekorowaniem zwycięskich drużyn. Uczniowie i opiekun otrzymali nagrody rzeczowe, a w szkole zostanie puchar.

Zdjęcia z finału w szkolnej galerii.

mp